Yönetim ve Eğitim Danışmanlığı

1973 yılında İstanbul da doğdu. Sakarya Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Londra da LondonAcademy’de iki yıl dil ve bilgisayar eğitimi aldı.

1998 de Türkiye de kariyerine Türk Henkel de Boya Plastik Polimerizasyondepartmanında Satış Destek Uzmanı olarak başladı. 1999 yılında geçtiği Uluslararası pazarda lider konumda olan Merck Sharp Dohme İlaçlarında Satış Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2015 yılı Eylül’üne kadar çalıştığı bu , şirkette sırasıyla Senior, Executive satış uzmanı pozisyonlarında Türkiye sıralamasında beş kez ilk ona girerek çeşitli ödüller kazandı. Bu süreç sonrasında ekip yönetimi, durumsal liderlik, koçluk, ekip üyelerinin kişisel gelişimleri görevlerini İstanbul Asya Marmara Bölge Müdürü olarak başarı ile yürüttü. 2014 yılı süresince MSD’nin eğitim departmanı ile ortak proje içinde yer alarak tüm saha ve ofis çalışanlarına beş ilde kişisel gelişim eğitimleri verdi.

2009 yılında Bilgi Üniversitesi’nde Ürün Yöneticiliği Sertifika programına katılarak, Türkiye pazarına yeni giren bir ürünün lansman ve pazarlama planını hazırlama ve sunma projelerinde yer aldı.

2011 yılında Yeditepe Üniversitesinde başladığı Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetimi yüksek lisansını 2013 yılında bitirerek onur derecesi ile mezun oldu.

Yeniliklere, değişime, aralıksız öğrenmeye ve gelişime inanan Tuba Çınkı, kayak yapmak, trekking, seyahat edip fotoğraf çekmekten hoşlanıyor.