Yönetim ve Eğitim Danışmanlığı

Ege Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Pazarlama bölümünden mezun olmuş ve İngiltere’de dil eğitimi almıştır.

İş hayatına Ege bölgesinde özellikle otomobil yedek parça toptan-perakende mağazalarına satış-plasiyerlik yaparak başlamıştır. Bu profesyonel hayata hazırlık amaçlı pazarlama ve satış görevlerinden sonra, otomotiv ve beyaz eşya yan sanayi için yedek parça imalatı yapan Er-Bi Yedek Parça San.ve Tic. Ltd. ’de sırasıyla, Satış temsilciliği, Pazarlama uzmanlığı, Muhasebe yönetmenliği (satın alma, ithalat, ihracat, personel, bordro ve finansman konularında aktif olarak 18 dönem bilanço, 8 dönem toplu iş sözleşmeleri), Bayii koordinatörlüğü, İşletme ve fabrika müdürlüğü, Mali ve idari işlerden sorumlu Genel Müdür yardımcılığı olarak yönetimin her kademesinde birinci derece imza yetkisine sahip olarak yaklaşık 20 yıl görev yapmıştır.

Aynı sektörde tedarikçi olarak yaklaşık 10 yıl proje geliştirmiş, muhasebe, kalite, yeni fabrika organizasyonu, yurtiçi, bayiler, yurtdışı lisans ve distribütörlük teşkilatlarının kurulmasında tek yetkili olarak görev yapmıştır.

1998 yılında İthalat ağırlıklı satış ve üretim yapan Altın Yatak A.Ş.’nin Satış ve Pazarlama Koordinatörü olmuş, AVM mağazalar, Showroomlar, yurtdışı markaların lansmanı, müşteri eğilimleri, satış strateji ve planlamaları ağırlıklı Sauder, La-z-boy, LaCrosse, England corsair, Sealy, Dunlopillo gibi markaların satış ve pazarlamasından sorumlu olarak 2012 yılı sonuna kadar görev yapmıştır. 2015 yılından bu güne, kurucusu olduğu Mabed Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı firmasıyla başta orta ölçekli aile şirketleri olmak üzere çeşitli sektörlerde ki pek çok kurum ve kuruluşa, yönetim, satış ve inovasyon eğitimleri ile birlikte danışmanlık hizmetlerin de bulunmaktadır. 2003 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde – Yeditepe, ODTÜ, vs.- ve işyerlerinin İK veya eğitim bölümlerinde her türlü yakaya hitaben işletme-iletişim-Yönetim dersleri anlatmaktadır.

Yedi yılı aşkın bir süre, Yeditepe Üniversitesinde, Bütünleşik Pazarlama İletişimi, Yüksek Lisans Programı bünyesinde, Girişimcilik, Pazarlamada yeni Trendler ve Pazarlamada ileri düzey seminer çalışmaları ile Yeni Ekonomi (dijital ekonomi), Satış Geliştirme Stratejileri derslerini okutarak ikiyüze yakın öğrencisinin kendi farkındalıklarını yaratıp, sahip oldukları değerleri ön plana çıkararak yine kendi belirledikleri hedefleri doğrultusunda çok başarılı insanlar olarak geleceklerini tesis edebilmelerine yardımcı olmuştur. NLP master practitioner ve ICF Akredite Koç sertifikalarına sahiptir.

BNS Turkey Danışmanlık bünyesinde Ekim 2011’den beri yurtiçinde çeşitli şehirler de bulunan Peugeot bayilerinin Firma sahibi, satış müdürü ve servis müdürlerine, sahada liderlik, takım çalışması, yönetim ve koçluk eğitimlerini vermiştir. Peugeot’un Samandıra Eğitim Merkezinde de tüm bayiiler yönetici ve çalışanlarına yüzde yüz Müşteri memnuniyeti hedefli, Duygusal zeka, Etkili iletişim, Müşteri odaklı davranış becerileri, çatışma ve müzakere teknikleri ile yarının yetenekli Liderlerini yetiştirmeye yönelik Koç’luk eğitimleri vermektedir. TOSB’un (Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi-Gebze) Eğitim danışmanı ve idari-teknik-endüstriyel eğitim koordinatörüdür.